Aktuální upozornění na rizika

Covid 19 -Slovinsko, Dánsko a Švýcarsko, aktualizace 14.09.2020

Dobrý den, níže informace k aktuální situaci pro cestování do Slovinska, Dánska a Švýcarska.

Slovinsko

bohužel aktuální situace v ČR nedovolí slovinské vládě změnit k lepšímu podmínky pro cestování občanů ČR do Slovinska a vrátit nás zpět na zelený seznam bezpečných zemí.
Na jednání slovinské vlády ve čtvrtek 10.9. tedy došlo pouze ke kosmetickým úpravám podmínek pro vstup do země.

Pokud tedy nechce občan ČR po vstupu do Slovinska nastoupit do karantény (která se s platností od 13.9. mění ze 14 denní na 10 denní), může využít několika výjimek :

  • i nadále je nutné se při vstupu do Slovinska prokázat rezervací ubytování, která je potvrzená nejpozději do 6.8.2020
  • to je pak nutné doplnit negativním výsledkem testu na COVID–19, jehož výsledek není starší než 48 hodin. Tato změna (původně bylo 36 hodin) také platí od 13.9.2020.
    Současně se doplňuje podmínka, že test nesmí být pořízen ve Slovinsku.
  • ve výjimce je i nadále tranzit přes Slovinsko, některé pracovní cesty, test také nemusí doložit řidiči autobusů (při předložení požadovaných dokumentů) atd.
  • nadále platí, že je vstup do Slovinska možný jen přes určené hraniční přechody, jejichž seznam najdete také v uvedeném odkazu níže

Všechny podmínky a podrobnosti výjimek najdete na stránkách MZV - velvyslanectví ČR ve Lublani :
https://www.mzv.cz/ljubljana/cz/konzularni_informace/zarazeni_cr_na_tzv_zluty_seznam_zemi_pro.html

Dánsko

MZV ČR upozorňuje, že Dánsko zařazuje Českou republiku od 12.9. 00:00 hod. na seznam rizikových zemí. Nadále budou do země vpuštěni jen ti, kteří k tomu mají pádný důvod
(NIKOLIV TURISTÉ !!!). Od 12. září 00:00 bude pro české občany opět platit vstup do země pouze s důvodem hodným zřetele a příslušnou dokumentací, tento důvod prokazující.
Za odůvodněné dánské úřady považují cesty za prací (vč. au-pair), k pracovnímu pohovoru, z důvodu přepravy/dodávky zboží a podobně.   
Do DK mohou přicestovat i studenti za účelem vysokoškolského i středoškolského studia, či za účelem studijní stáže.Vstup je povolen také rodinným příslušníkům
(přímá rodinná vazba - rodič, dítě, sourozenec) a nesezdaným partnerům osob, které žijí v Dánsku. Za dostatečný důvod se považuje i účast při porodu či na pohřbu.
V neposlední řadě mohou do země vstoupit osoby, které se v DK účastní soudního řízení, případně které mají sjednánu schůzku na velvyslanectví. Pro cestují v rámci EU,
tedy i pro cestující z Česka, není povinnost prokázat se negativním testem, ani podstupovat karanténu, i když se jedná o karanténní zemi.
Více informací na webové stránce velvyslanectví ČR v Kodani: mzv.cz/kodan

Švýcarsko

Švýcarsko dnes aktualizovalo seznam zemí, které musí po příjezdu do Švýcarska do povinné 10denní karantény, Česká republika je bohužel rovněž nově na seznamu. Opatření vstupuje
platnost v pondělí 14.9. v 0.00 hodin. Karanténu není možné nahradit testem.
https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/das-bag/aktuell/medienmitteilungen.msg-id-80387.html

O dalším vývoji vás samozřejmě budeme informovat. Bezkovidové cestování přeje tým UNIGLOBE IC Travel

Další služby

Letenky Travel risk management Ubytování

Kontaktujte nás

+420 577 008 740 Facebook Google+

Služební cesty se stále více stávají důležitou složkou firemních procesů. Správný a manažerský pohled na ně zase strategickou výhodou. UNIGLOBE IC Travel je partnerem v této strategii a přispívá k posílení konkurenční výhody svých klientů.

IATA - Accredited partner

UNIGLOBE IC Travel, Víceúčelový dům Šestka, Hradební 1547, 68601 Uh. Hradiště